Aby jste měli představu co za každou miskou stojí a proč je výroba časově náročnejší odpovíme zde na nejčastější otázky. Proces práce vypadá asi takto:

základ

Vytvoříme základ misky z kvalitní kameniny a vyhladíme. Každé misce dáme péči co potřebuje a hlavně čas co potřebuje, aby pořádně proschla a byla ready na další krok. Každá miska není úplně stejná a není to ani náš cíl, lehké pokřivení je vítáno – máme rádi otisk ruční práce 🙂

1-2 týdny

komunikace
+ skica

V případě custom misky se s vámi spojím a domluvíme se na designu, tento web vznikl pro urychlení tohoto procesu. Po domluvě – nakreslím skicu na misku a pošlu vám ji na schválení. V tuto chvíli je poslední možnost úprav či vybraní barev.

cca 1 TÝDEn

malování

Podle schválené skici začnu malovat design. Je to pomalá část práce, u jedné misky strávím klidně 5 hodin času. Barvy při malování jsou jiné před a po výpalu, takže sama vidím výsledek až na úplném konci. Maluji více misek najednou, proto tato část trvá delší dobu

cca 2 týdny

přežah, výpal & finále

Po uschnutí všech vrstev barev jdou misky hromadně na přežah, kde stráví den v peci a poté po nanesení glazury zase na den do pece na ostrý výpal. Chemický proces v peci nemůžeme ovlivnit, může se stát cokoliv co může naši práci poničit, proto je každé otvírání pece adrenalinový zážitek 🙂 Po vyndání z pece necháme misky vychladnout, nafotíme, zabalíme a pak odesíláme.

cca 1 týden

Nejčastější dotaz:

jakou vybrat velikost misky?

Nápověda ohledně plemen je jen orientační, ideálně změřte svoji misku a podle toho odhadněte  velikost. Pokud potřebujete poradit – napište nám na instagramu.

13,5 cm

13,5 cm

Vhodné pro kočičky a malé psíky – např. pro čivavy, yorkšíry, pomeraniany, atd. V případě kočiček – pokud vaší kočce vadí vyšší okraje kvůli fouskám, není problém je snížit.

15,5 cm

15,5 cm

Velikost pro menší pejsky – např. jezevčík, maltézák, šiperka, kavalír, menší mopsice, border teriér. Takové menší velikosti pejsků cca do 8kilo. 

17 cm

17 cm

Vhodné pro málé a střední pejsky – jako např. mops (tuto velikost mají oba naši mopsí kluci – váhově mají 9,5 a 11 kilo), fr. buldoček, bígl, corgi, knírač, westík apod. 

18 - 18,5 cm

18 - 18,5 cm

Ideální pro střední a větší psy – v podstatě univerzální velikost pro psy co jsou váhově od 12 kilo výš, (pro menší je zbytečně velká), ale nevadí – např. větší buldočky, retrievery, ohaře, borderky, královský pudl, australák, německý ovčák. 

21 cm

21 cm

Vhodné pro psí obříky, většině pejsků stačí velikost 18,5cm, ale jsou rasy, které potřebují větší, např. kvůli velké tlamce – jako např. anglický buldog apod.

Další pokládané otázky

„jaká je cena misky?“

Cena se odvíjí od velikosti a designu, stejně jako od toho, zda se jedná o misku s naším designem nebo o misku s vlastním designem na míru pro vašeho pejska. Ceny jsou uvedeny na e-shopu u produktů skladem. Pokud máte zájem o misku s designem na míru, vyberte si styl misky a velikost zde, kde najdete také příslušné ceny.

„můžu misku umývat v myčce?
jak se o ni starat?“

Starejte se o ni jakou třeba o svůj oblíbený hrneček 🙂 misky jsou z vysoce pálené kameniny, což je odolnější než klasická keramika, i přesto dávejte samozřejmě pozor na ostré hrany, pád z výšky na tvrdou podlahu, nárazu do futer, když ponesete jídlo apod. Nekopejte do ni, neházejte s ní a pak vám vydrží opravdu dlouho. Na tvrdou podlahu (beton/kachličky) bych doporučila ji dát na podložku nebo do stojánku. Do myčky a mikrovlnky bez problému může. Samozřejmě ruční mytí bude vždycky lepší volba, protože v myčce by se časem mohla oprýskat při kontaktu s ostrými předměty, ale jinak bez problému, také v myčce umýváme a v mikrovlnce občas přiohříváme :).

„Jak dlouho cca trvá výroba?“

Výroba trvá cca měsíc (od doby, kdy začnu pracovat na vaši várce). V případě, že potřebujete stihnout určité datum mi dejte prosím vědět dopředu – popř. napište, jestli je možné to stihnout. Bohužel se může stát, že se při pálení vytvoří kaz nebo miska praskne (chemický proces v peci bohužel ovlivnit nemůžu). V tom případě musím misku udělat znovu, takže bych řekla, že i s rezervou 30-60 dní.